همیاب 24

همیاب24 اولین و بزرگترین سامانه ثبت و جستجوی کالای دیجیتال گم شده و سرقتی

همیاب24 اولین و بزرگترین سامانه ثبت و جستجوی کالای دیجیتال گم شده و سرقتی

سامانه همیاب 24 نخستین وگسترده ترین بستر اطلاع رسانی انواع کالاهای دیجیتال گم شده و پیدا شده و بررسی رایگان دقت و صحت خرید کالای دیجیتال در ایران است، که با هدف ارائه خدمات متمایز و ایجاد حس امن در خرید کالاهای دیجیتال در اردیبهشت ماه 1394 فعالیت خود را آغاز کرد. «اطلاع رسانی سریع و همگانی» ، «کاهش هزینه و گستردگی جغرافیایی اطلاع رسانی» ، «بررسی دقیق خرید کالای دیجیتال » و «کاهش تاثیرات اجتماعی خرید کالاهای دیجیتال شبه دار » چهار اصل اولیه است که سامانه همیاب 24 از نخستین روز تاسیس سعی کرده است به آن پایبند باشد.

ایجاد بستر مناسب تحت وب از طریق وب سایت همیاب 24 ،اطلاع رسانی گم شدن کالا را در کمترین زمان با حداقل هزینه ، در گستره جغرافیایی وسیع و به تعداد زیادی از مخاطبان( از جمله واحد های صنفی و عموم مردم) در 24 ساعت شبانه روز امکان پذیر می سازد. در صورتی که در روشهای سنتی نیاز به صرف وقت و هزینه بالا می باشد و نیز اطلاع رسانی به صورت منطقه ای و محدود است.

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
پیوندهای روزانه
ليست وبلاگهای به روز شده

۲۹ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

به گزارش روابط عمومی همیاب ۲۴، جناب آقای محمود واعظی,  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ ۲۰۱۶) از غرفه سامانه همیاب ۲۴ بازدید به عمل آورد.

در طی این بازدید نمایندگان سامانه همیاب ۲۴ ضمن ارائه‌ی اطلاعات دقیقی و جامعی از روند تاسیس و رشد سامانه همیاب ۲۴، چشم‌اندازهای کلان سامانه و چالش‌های رسیدن به اهداف خود را با معاونت وزیر ارتباطات در میان گذاشتندو نیز به تشریح خدمات این سامانه در خصوص ردیابی گوشی های سرقتی، نگهداری اطلاعات کالای نو، استعلام شماره سریال کالا و برنامه های اتی پرداختند.

سامانه اطلاع رسانی و ردیابی موبایل گم شده و سرقتی در ایران، در  غرفه J06 سالن ۱۸ نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ آذر منتظر حضور گرم بازدیدکنندگان خواهد بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۵ ، ۱۰:۴۸
رویا متذکری

به گزارش روابط عمومی همیاب ۲۴، جناب آقای دکتر براری معاونت وزیر ارتباطات با حضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ ۲۰۱۶) از غرفه سامانه همیاب ۲۴ بازدید به عمل آورد.

در طی این بازدید نمایندگان سامانه همیاب ۲۴ ضمن ارائه‌ی اطلاعات دقیقی و جامعی از روند تاسیس و رشد سامانه همیاب ۲۴، چشم‌اندازهای کلان سامانه و چالش‌های رسیدن به اهداف خود را با معاونت وزیر ارتباطات در میان گذاشتندو نیز به تشریح خدمات این سامانه در خصوص ردیابی گوشی های سرقتی، نگهداری اطلاعات کالای نو، استعلام شماره سریال کالا و برنامه های اتی پرداختند.

براری از نمایندگان سامانه همیاب ۲۴ و تلاش این شرکت در ارائه‌ی سرویس اطلاع رسانی کالاهای گمشده و پیدا شده دیجیتال تقدیر نمود و ابراز امیدواری کرد با حمایت‌های دولت، مجموعه‌های جوان و موفق اینچنینی با چالش‌های کمتری در حوزه‌ی تجارت روبه‌رو باشند، چرا که موفقیت تجاری این فعالان جدید تضمین‌کننده‌ی شکوفایی اقتصادی آینده ایران خواهد بود. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۵ ، ۱۰:۴۶
رویا متذکری

به گزارش روابط عمومی همیاب ۲۴، در اولین روز از نمایشگاه الکامپ ۹۵، جناب آقای دکتر ستاری معاونت محترم علم و فناوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان با حضور در غرفه j06 از سامانه همیاب ۲۴ بازدید نمود و از نزدیک با خدمات و دستاوردهای این سامانه آشنا شد.

در این بازدید آقای بهروز فتح آبادی مدیر عامل سامانه همیاب ۲۴ گزارشی از فعالیت ها و برنامه های آتی ارائه نمودند. علاوه بر این مصاحبه ای از طرف شبکه نسیم با این سامانه انجام پذیرفت که به محض انتشار شما را مطلع خواهیم کرد.

گفتنی است سامانه همیاب ۲۴ در دومین همایش شهر هوشمند نیز به عنوان هوشمندترین کسب و کار ایران شناخته شده بود.

نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده فعالان این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقمندان عرضه  می گردد و فرصتی مناسب برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.گشایش های اخیر در حوزه ی بین الملل و اراده ملموس دولت تدبیر و امید، که خود نیز با پیگیری استقرار دولت الکترونیک در زمره ی بزرگترین مشتریان بالقوه این حوزه می باشد، در افزایش حضور صنایع کشور در عرصه های بین المللی، زمینه ی شکوفایی این حوزه از صنعت و فناوری را بیش از پیش فراهم نموده است.

سامانه اطلاع رسانی و ردیابی موبایل گم شده و سرقتی در ایران، در  غرفه J06 سالن ۱۸ نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ آذر منتظر حضور گرم بازدیدکنندگان خواهد بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۵ ، ۱۰:۴۵
رویا متذکری


الکامپسامانه همیاب 24 منتظر حضور گرم شما در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک می باشد.درباره نمایشگاه


   نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقمندان عرضه     می گردد و فرصتی بی بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری های تجاری و تکنولوژیکی فیمابین   دست اندرکاران حوزه الکترونیک و کامپیوتر است که نقش معنی داری در تحرک بخشیدن به این حوزه ی صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفاء می نماید. گشایش های اخیر در حوزه ی بین الملل و اراده ملموس دولت تدبیر و امید، که خود نیز با پیگیری استقرار دولت الکترونیک در زمره ی بزرگترین مشتریان بالقوه این حوزه می باشد، در افزایش حضور صنایع کشور در عرصه های بین المللی، زمینه ی شکوفایی این حوزه از صنعت و فن آوری را بیش از پیش فراهم نموده و انتظار می رود در دوره آتی نمایشگاه الکامپ که در فاصله 25تا 28آذر ماه 95 برگزار خواهد گردید، فرصتی تکرار نشدنی را در اختیار فعالان این حوزه در داخل و خارج کشور قرار دهد تا با یافتن مخاطبان بالقوه خود، سطح تعامل بین المللی خویش را بطور چشمگیری ارتقاء بخشند .

    سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزارکننده دوره بیست ودوم الکامپ با حمایت ارزشمند سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و مشارکت و حمایت موثر نهادها، انجمن ها و تشکل ها نهایت تلاش خود را بکار گرفته تا این دوره از نمایشگاه با کیفیت و نظم متفاوت برگزار گردد. امیدوار است بازخورد مشارکت کنندگان پس از برگزاری دوره بیست و دوم نیز موید همین امر باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۵ ، ۱۲:۵۳
رویا متذکری

با وجود نرم افزارهای ضدسرقت و ردیابی تلفن همراه اما اکثرا زمانی به اهمیت این گونه نرم افزارها پی میبرند که گوشی خود را از دست داده اند،اما google برای این دسته از افراد هم چاره ای اندیشیده است.

برای استفاده از این روش باید شرایط زیر برقرار باشد:

• دستگاه به اکانت گوگل‌تان وصل شده باشد.
• دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
• به مدیریت دستگاه (ADM) خود اجازه داده باشید که محل دستگاهتان را مشخص کند(به طور پیش فرض on است) تغییر این گزینه در قسمت تنظیمات برنامه گوگل است.
• به مدیریت دستگاه (ADM) خود اجازه داده باشید که دستگاهتان را قفل و اطلاعات آن را پاک کند(به طور پیش فرض off است.)

این ابزار بهترین ابزاری است که بدون نیاز به نصب برنامه‌ای قادر به ردیابی گوشیتان است. تنها چیزی که نیاز دارید این است که گوشیتان را به حساب کاربری گوگل‌تان وصل کرده و به اینترنت وصل شده باشید. خب الان شما باید در حالیکه به اکانت خود وصل هستید سایت Android Device Manager را ببینید وقتی سایت لود شد به صورت اتوماتیک گوشیتان را ردیابی می‌کند. اگر چندین دستگاه را ثبت کرده‌اید از منوی لیست کشویی دستگاه گم شده را انتخاب کنید.

ردیابی گوشی سرقتی ببا سرویس گوگل

در به روز رسانی اخیر، گوگل برخی از ویژگیهای (ADM) را به نتایج جستجوی خودش اضافه کرده است. بدین وسیله خیلی سریع می‌توانید موقعیت گوشی ثبت شده خود را در نتایج جستجو پیدا کنید. با جستجوی این عبارت “where is my phone” ، گوگل نقشه‌ای کوچک در بالای نتایج جستجو نشان می‌دهد که موقعیت گوشیتان را در آن به نمایش می‌گذارد. می‌توانید زنگ گوشیتان را با کلیک روی “Ring” در پایین سمت چپ به صدا درآورید.

ردیابی گوشی سرقتی با سرویس گوگل

بنابراین خیلی راحت و سریع می‌توانید گوشی خود را پیدا کنید. ولی برای دیدن تمام گزینه‌های این برنامه باید به نسخه کامل ADM بروید.
با استفاده از ADM قادرید که گوشی اندروییدی ثبت شده‌تان را ردیابی کنید، گوشیتان را به صدا درآورید و اطلاعات آن را پاک کنید (که به صورت دستی فعال است). گذشته از این، ADM گزینه‌های زیادی برای کنترل از راه دور ارائه نمی‌دهد. امید است که گوگل این ابزار را گسترش دهد و ویژگیهای جدیدی را معرفی کند، مثل عکس گرفتن در شرایطی که گوشی به سرقت رفته و می‌خواهید عکس کسی که گوشیتان را برداشته ببینید.
اگر در چنین شرایطی که گوشیتان گم شده است و لب تاپی کنارتان نیست می‌توانید از گوشی اندروییدی دیگری برای ردیابی آن استفاده کنید. به جای استفاده از مرورگر موبایل می‌توانید از برنامه Android Device Manager استفاده کنید. اگر این برنامه در آن گوشی نبود، این برنامه را از این لینک دانلود کنید.

برای ثبت نام هم می‌توانید از حالت مهمان و حساب گوگل خودتان استفاده کنید. الان قادرید که گوشی گم شده خود را ردیابی کنید، آن را به صدا درآورید یا اطلاعاتتان را پاک کنید.
ممکن است به چندین دلیل نتوانید با این روش موقعیت دستگاه خود را پیدا کنید. شاید گوشی‌تان به اینترنت وصل نیست یا خاموش باشد. در این شرایط به تلاشتان برای ردیابی آن ادامه دهید تا دوباره به سرویسهای گوگل وصل شود.
در چنین شرایطی که گوشیتان دزدیده شده است، ممکن است که سارق، ارتباط گوشی با حساب کاربری گوگل شما را قطع کرده باشد، اگر این طور باشد نه با Android Device Manager و نه با هیچ یک از ابزارهای ردیابی نخواهید توانست موقعیت گوشی خود را پیدا کنید. برای ردگیری دستگاهتان ضروری است که به اکانت گوگلتان وصل باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۵ ، ۱۰:۰۰
رویا متذکری

با گسترش تکنولوژی و استفاده روز افزون از گوشی های هوشمند، یکی از مهم ترین دغدغه های والدین نظارت و کنترل فرزندانی می باشد که از این ابزارها استفاده می کنند. تولیدکنندگان دستگاه های هوشمند با چاره اندیشی در این زمینه راهکار ارائه دادند. با اعمال برخی تنظیمات در  iOS شما به راحتی می‌توانید کودک کنجکاو خود را کنترل کنید و حتی برخی محتوای مربوط به بزرگسالان را مسدود کنید بدون اینکه کل دستگاه محدود شود. در این آموزش به شما نکاتی را یاد می دهیم تا بتوانید با ایجاد محیطی امن کودک خود را در فضای دنیای مجازی و تکنولوژی روز با خیال آسوده رها کنید.

در ادامه با همیاب۲۴ همراه باشید.

چگونه می توانم محتوای گوشی آیفون یا آی پد را از دسترس بچه ها خارج کنم؟

مراحل زیر را دنباله کنید:

۱- Go to Settings > General > Accessibility > Guided Access

۲- گزینه  Guided Access را فعال کنید.

۳- یک رمز عبور و یا اثر انگشت تنظیم کنید. همچنین می توانید  مدت زمان محدود برای استفاده از گوشی تعریف کنید.

۴- با فعال کردن گزینه guided access  می توانید برنامه هایی که در ناحیه خاکستری نشان داده می شود انتخاب کنید تا کودک به آنها دسترسی نداشته باشد.

 ۵- با اعمال محدودیت زمانی بعد از رسیدن به آن تایم گوشی قفل می شود و دیگر اجازه کار کردن به آن داده نمی شود.شما می توانید یک اطلاع رسانی صوتی تنظیم کنید تا منقضی شدن زمان را اعلام کند.سپس شما با کمک رمز عبور و یا از تاچ لمسی(touch ID) به تنظیمات معمولی گوشی بازگردید.

آموزش تنظیمات بیشتر برای دسترسی به سایت ها :

تنظیمات بیشتر برای محدود کردن محتوا بر روی iPad یا آی فون وجود دارد.با ما همراه باشید:

۱- Settings > General > Restrictions

۲- انتخاب Restrictions و وارد کردن رمز عبور

۳- به شما اجازه داده می‌شود تا برنامه‌هایی را غیرفعال کنید.

۴- شما همچنین می‌توانید دسترسی به  آدرس (URL) های خاص را غیر فعال کنید.

۵- در پایین صفحه گزینه های بیشتر برای محدود کردن وجود دارد. ممکن است بخواهید عکس ها و امکان به اشتراک گذاری بلوتوث و دیگر برنامه را قفل کنید. در این بخش گزینه های بسیاری برای تعیین حق دسترسی قرار گرفته است. به شکل زیر توجه کنید:

والدین گرامی!

اگر برای فرزند خود گوشی آیفون یا آی‌پد خریداری کردید و نگران وجود فضاهای ناامن برای فرزند خود هستید با رعایت برخی نکات ساده می‌توانید تا بخش قابل توجهی بر کودک خود نظارت داشته باشید و از گشت‌و‌گذار آنها در فضای مجازی آسوده خاطر باشید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۵ ، ۰۸:۰۰
رویا متذکری

آمار سرقت‌های گوشی موبایل این هشدار را به ما گوشزد میکنند که بهتر است قبل از وقوع هر اتفاقی، کاری برای حفاظت بیشتر دستگاه‌مان انجام بدهیم.
در این مطلب قصد داریم سه تا از برترین اپلیکیشن‌های ردیابی موبایل را به همراه امکاناتشان توضیح دهیم. 

در ادامه با همیاب۲۴ همراه باشید.

Sprint Protect:

یکی از اپلیکیشن های خوب در این زمینه محسوب میشود که امکانات متعددی همچون پاک کردن تمامی پسوردها، ردیابی بر روی نقشه و غیره دارد که به صورت موردی عنوان میکنیم:

• تعیین محل گوشی موبایل بر روی نقشه:
یافتن موقعیت از طریق GPS و قفل کردن و پاک کردن تمامی اطلاعات، نگران از دست رفتن این داده ها نباشید، چرا که به راحتی میتوانید بر روی یک دستگاه جایگزین دیگر بازگردانید.
• تهیه نسخه پشتیبان از داده ها به صورت خودکار
با اجازه داده به این امکان دادههای شما شامل، مخاطبین، عکس های گالری، فیلم های تان به صورت خودکار نسخه پشتبانی خواهند داشت.
• داشتن برنامه های امنیتی
این امکان از گوشی شما دربرابر ویروس‌ها محافظت می‌کند و باطری گوشیتان را بهینه سازی خواهد نمود.
• دسترسی به پشتیبانی فنی:
با این امکان شما میتوانید با یک کلیک به پشتیانی در ایالات متحده آمریکا متصل شده و هرگونه سوالی درباره گوشی موبایل خود را بپرسید.
اپلیکیشن Sprint Protect

AT&T Protect Plus:

یکی از برنامه ها با گرافیک بی نظیر و سرعت بالاست که استفاده از شارژ باطری تلفن همراه را نیز بهینه میکند.از امکانات این برنامه میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
• ارتباط با مرکز پشتیبانی
• گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده هایتان
• تعیین محل،قفل کردن و زنگ هشدار

اپلیکیشن AT & T Protect Plus

Verizon Support & Protection:

امکانات:
• تنظیم و به صدا درآوردن صدای هشدار برای مواقع گم شدن
• تخمین میزان مصرف باطری
این امکان به شما این توانایی رو میدهد تا بتوانین به راحتی مشاهده کنید که هر فعالیت شما چه مقدار از شارژ باطری را مصرف نموده است.

• حفاظت در مقابل تروجان ها،ویروس ها


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۵ ، ۱۷:۲۹
رویا متذکری

• فراهم نمودن شرایطی برای دزدیده شدن

فضاهای شلوغی مانند اتوبوس‌ها، مترو و قطارهای شهری برای جیب‌بر‌ها بسیار مناسب است تا در شلوغی و سر و صدای محیط، کار خود را انجام داده و میان جمعیت ناپدید شوند. در این گونه فضا‌ها از وسایلتان مراقبت بیشتری انجام دهید. به هر گونه تنه زدن حساس باشید. متاسفانه تجربه ثابت کرده است که در بسیاری از موارد وقتی در جاهای شلوغ و پرازدحام هستیم متوجه تنه زدن دیگران نمی‌شویم. این شگرد قدیمی هنوز اصلیترین راه برای رسیدن انگشتان جیب‌بر‌ها به کیف پول شماست.

• ترک کردن گوشی بدون قفل

اگرهنوز قفل گوشی خود را فعال نکرده اید در اولین فرصت آن را راه اندازی کنید تا اولین خط دفاعی را در برابر سارقین قرار دهید. در گوشی های اندروید با قرار دادن پین کد۴ رقمی یا یک رمز با بیشتر از ۴ کاراکتر احتمال سرقت اطلاعات را کمتر می کنید. در گوشی های اپل از آیفون ۵s به بعد می توانید از تاچ آیدی یا قفل اثر انگشت استفاده کنید که بسیاری از گوشی های جدید اندروید هم دارای این سیستم قفل گذاری هستند که راهی امن و مطمئن است.

• ردیابی نکردن بعد از سرقت و فعال نکردن این قابلیت

در پست های قبل درباره نرم افزارها و معرفی و آموزش این قابلیت برای گوشی های مختلف توضیح داده شد.

• استفاده نکردن از آنتی ویروس

بخصوص اگر سیستم عامل تلفن همراه تان اندرویدی است باید از آنتی ویروس برای جلوگیری از حملات بدافزارها و تروجان ها استفاده کنید. گوشی های اپل از امنیت بالاتری نسبت به اندروید برخوردارند.

• استفاده از Wi-Fi های رایگان

یکی از معضلات و خطرات استفاده از وای فای همگانی، دستیابی هکرها به اطلاعات و داده های انتقال داده شده توسط سیستم کامپیوتر و یا گوشی همراه است. به گفته “دیوید میمن” مدیر ارشد دپارتمان جرم شناسی فضای مجازی دانشگاه مریلند، هکرها با استفاده از نام کاربری و رمزعبور یکسان در سیستم وای فای قادرند در زمان نقل و انتقال داده ها، این ارتباط را قطع کرده و اطلاعاتی از قبیل نام کاربری، رمز ورود به سیستم کامپیوتری و یا گوشی همراه شما را در کسری از زمان به سرقت ببرند.

• وارد شدن به لینک های ناشناس

فیشینگ که شاید درباره آن شنیده باشید با ترفند هایی شما رامجبور به وارد کردن اطلاعات شخصی می کند تا با نرم افزار های مخرب به حریم شما دستیابند. با کلیک بر روی لینکی که از شخصی ناشناس برای شما ارسال شده است می توانید کنترل گوشی خود را به دست هکر ها بسپارید. از ورود به آدرس های ناشناس و مشکوک جلوگیری کنید.

• اپدیت نکردن گوشی و نرم افزار ها

یکی از راه های محافظت از گوشی بررسی تاریخ بروزرسانی سیستم عامل و نرم افزار های موجود در گوشی است. هکر ها با دستکاری و بهره برداری از نرم افزارهای از رده خارج یا بروز نشده می توانند به شما آسیب وارد کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۵ ، ۱۷:۲۷
رویا متذکری

نور نمایشگر را کم کنید
تلفن های هوشمند فعلی نمایشگرهای بزرگی دارند و این یعنی مصرف بیشتر باطری. اغلب آنها هم حسگرهایی دارند که نور نمایشگر را متناسب با نور محیط تنظیم می کنند.

زمان خاموش شدن نمایشگر:
تلفن شما مدت زمانی بعد از بیکار بود نمایشگرش را خاموش می کند. نمی توانید باور کنید کم کردن این زمان چقدر در کاهش مصرف باطری موثر است. حتما به این مورد توجه کنید.

تصایر متحرک پر مصرف:

انیمیشن ها و تصاویر پس زمینه متحرک در اسمارت فون ها شرایط کاری را برایcpuسخت و بهتر است که برای سلامت باتری گوشی هم که شده از این تصاویر و پس زمینه ها کمتر استفاده شود.

ابزارهای جانبی را خاموش کنید:
وایرلس،GPRSو بلوتوث از مصرف کننده های بزرگ باطری هستند. زمانی که به آنها نیاز ندارید خاموش شان کنید تا هم مصرف باطری کمتری داشته باشید و هم به افزایش امنیت تلفن هوشمندتان کمک کنید.

ویبره:
تلفن زیبای شما برای لرزاندن خودش انرژی زیادی مصرف می کند. اگر اوضاع باطری خراب است بهتر است از خیر ویبره بگذرید و اجازه بدهید برایتان در مواقع لازم آواز بخواند!

جی پی اس را فراموش نکنید:
این یکی اغلب فراموش می شود و مرتب در حال خوردن باطری است. اگر به آن نیاز ندارید می توانید خاموش اش کنید.

نرم افزارهای غیر ضروری را ببنید
:
هر نرم افزای که باز است در حال مصرف انرژی است. همیشه حواستان باشد که چند نرم افزار به صورت همزمان در حال اجرا هستند.
برخی از برنامه های نصب شده روی اندروید، حتی زمانی که کاربر از آنها استفاده نمی کند در حال جستجو جهت پیدا کردن شبکه و اتصال هستند.


صداهای غیر ضروری:

حتما لازم است هنگام تایپ کیبورد تلق و تلوق بکند؟ یا با هر صفحه ای که باز می کنید یک صدا بشنوید؟ با غیر فعال کردن صداهای غیر ضروری می توانید مصرف باطری را کم کنید.

دمای مناسب:
می دانستید که دمای بالا باعث خالی شدن سریع تر باطری میشود؟ مثلا اگر تلفن را در جیب شلوار نگه دارید باطری بیشتری مصرف می کند تا اینکه روی میز باشد. چون دمای بدن باعث گرم شدن باطری و تخلیه زودتر آن میشود.

مکالمه به جای ایمیل ، پیامک به جای مکالمه

تلفن های همراه برای ارسال اطلاعات ۲ تا ۴ برابر بیشتر از تماس صوتی نیرو مصرف می کنند. پس برای یک پیغام کوتاه شاید بهتر باشد به جای ارسال ایمیل، شماره دوست تان را بگیرید. هم کارتان انجام شده. هم باطری موبایل تان بیشتر همراهی تان می کند.

سیگنال های شبکه موبایل:

تلفن همراه هوشمند شما دائما در حال جستجو برای دریافت امواج شبکه و کنترل ارتباط خود است. پس در مکان هایی که سیگنال ضعیف است و یا کلا در پوشش شبکه موبایل نیست، در این گونه موارد بهتر است که تلفن همراه خود را خاموش کنید و یا اینکه آن را در حالتFlight modeقرار دهید.

از زنگهای ساده استفاده کنید:
بهترین حالت استفاده از زنگ های موبایل استاندارد و بسیار ساده ای است که احتیاج به استفاده از پردازشگر موبایل ندارند.

به روزرسانی سیستم عامل و نرم افزارها:
همیشه به دنبال آخرین نسخه سیستم عامل،firmwareو نرم افزارهای نصب شده روی موبایل تان باشید. زیرا برنامه نویسان و شرکت های تولید کننده موبایل همیشه به دنبال کاهش مصرف باطری هستند و ورژن های جدیدتر مصرف باطری کمتری نسبت به اجدادشان دارند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۵ ، ۲۲:۱۹
رویا متذکری

در قسمت های قبل، درباره اپلیکیشن های برتر ردیابی گوشی اندرویدی گفته ایم،اما حال اگر لپ تاپ عزیزتان به سرقت برود چطور باید ردیابی کرد؟! در زیر با سه نرم افزار محبوب و قدرتمند در این حوزه آشنا خواهید شد:

نرم افزار Prey

نرم افزار prey معروفترین برنامه ضد سرقت است که تاکنون توانسته است چند مالباخته را به لپ تاپ و موبایلشان برساند. این برنامه به طور خودکار و مخفیانه وب کم را روشن می کند ئ از چهره سارق عکس برداری میکند . از طرفی می تواند از سایت هایی که سارق از آنها دیدن می کند اطلاعاتی بدست آورد. این برنامه که بسیار سبک و کم حجم است محیط آسانی دارد و کاربر می تواند همچنین اطلاعاتی از طریق GPS بدست آورد.
نرم افزار prey

نرم افزار Adeona

یکی از نرم افزارهای ضد سرقت و کد بازی است که بدون نیاز به شرکت شخص ثالت محل لپ تاپ مفقود شده یا به سرقت رفته را رد گیری کند . این برنامه مانند برنامه های دیگر قابلیت رد گیری ماهواره ای دارد با این تفاوت که برای ماموریت نیاز به شخص سوم ندارد.
نرم افزار adeona

نرم افزار LAlarm

یکی از نرم افزاهای ضد سرقت که محبوبیت بسیاری در بین کاربران دارد. این برنامه در صوری که لپ تاپ در معرض خطر سرقت یا از بین بردن اطلاعات باشد به کاربر هشدار می دهد. در صورتی که لپ تاپ شما به سرقت رفته باشد این برنامه می تواند از راه دور تمامی داده ها را پاک کند. از طرفی زمانی که سارق در صدد سرقت لپ تاپ باشد ، زنگ خطر به صدا در می آید و صاحب آن را با خبر میکند.
نرم افزار Lalarm

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۵ ، ۲۲:۱۶
رویا متذکری